• وبلاگ : چشم و چراغ
 • يادداشت : مک دونالدي شدنِ طراحي دکور
 • نظرات : 0 خصوصي ، 23 عمومي
 • ساعت دماسنج

  نام:
  ايميل:
  سايت:
     
  متن پيام :
  حداکثر 2000 حرف
  كد امنيتي:
    
    
   <      1   2      
   

  ببخشيد بابت اختصار .عصرجديد و اختصار وايجازو وبلاگ نويسي ببخشيد. منظورم اين بود که هم معماري دوره ويکتوريا وهم معماري امروز اشرافي در غرب از عناصر غير کارا زياد استفاده ميشودولي در همان عصرمثلا ويکتوريا هم معماري خانه هاي عادي کارايي داشته ودر خانه مردم عادي امروزي هم کاراييديده مي شود ولي کلا معماري امروز برخاسته از تکثر وتنوع طلبي مفرط است ومد گرايي نقش زيادي دارد مثلا يک مرتبه ميبني بعد از چند دهه رجوع به عناصر قديمي مد ميشودو به کاربرد ديگر نگاه نمي کنند اگر در گذشته در ايران ما از گنبد و گلدسته استفاده ميشده بخاطر محدوديت سازه اي و معيار هاي فني بوده ولي مساجد امروز ما گنبد وگلدستهاش غير مفيد وغير کارا و تزئيني است
  جفت به اصطلاح لوستر اخرين تصوير را توي موزه هنر هاي زيباديده ام بي روحي اين معماري بخاطررنگهاي سرد است
  من به عنوان يک مهندس عمران باز هم ميگويم آنچه مشهود است وجود عناصر زيادي که غير کارا هستند در معماري ديروز وامروز غرب وچيزي که مغفول شده مقايسه معمار جديد وقديم اشرافي گري غربي است
  پاسخ

  سه بار كامنت تان را خواندم اما متوجه منظورتان نشدم. فكر كنم به خاطر اينست كه از نقطه و كاما استفاده نمي كنيد. منظورتان اين بود كه در معماري ديروز عناصر غيركارا استفاده نشده؟ يا در هر دو معماري ( هم ديروز هم امروز) استفاده نشده؟ چيزي كه مغفول واقع شده چيست؟ اشرافي گري يا مقايسه معماري جديد و قديم يا چي؟
  + کيناز 
  به نظر من ( البته بگم فردي مي تواند بگويد نظر من که در آن زمينه اي که نظر مي دهد تخصص داشته باشد ولي متاسفانه بنده در اين زمينه تخصصي ندارم پس پيشا پيش معذرت)
  الويت هاي در زندگي انسان که يک بخشي از آن طراحي دکوراسيون است تغيير کرده است (مانند امنيت که (غربيون) به جاي عدالت در نظام هاي اجتماعي جايگزين کرده اند )
  و در نتيجه آن تغيير ، ديد انسان (همه منظورم نيست) نسبت به زيبايي هم تغيير کرده است
  و انسان غربي کارايي را به خيلي از چيز ها ترجيح داده است و اين تفکر را تبليغ مي کند
  نمي گويم طراحي هاي بالا و دکوراسيون ها زشت است ولي خيلي بي روح است
  يک مثال بزنم عکس هاي بالا ( طراحي ها) فرش را خيلي کم دارد  پاسخ

  1. كيناز به كسر كا است؟! يني پادشاه+ناز؟ تا حالا نشنيده بودم اين اسم رو. 2. راست مي گي! الان نگاه مي كنم مي بينم بي روحه.
   <      1   2